s níž jsem (jako s institucí, nemluvím o řidičích) nikdy neměl problém.
Protože je má milá maměnka na sborové dovolené, chodím jí zalévat kočku a krmit kytičky.
Na Barrandově byla opět nedávno dlouhodobá výluka, tramvaje nejezdily, ale protože jsem je tam v sobotu viděl, nečekal jsem pohromu.
Přijel jsem z práce metrem na Smíchovské nádraží (asi 22.30) a tramvaje nejezdily. Prý náhradní autobus na Zlíchov, ale nenašel jsem jeho zastávku.
Potkal jsem dva sekuriťáky a ti mi řekli, že to jede z Knížecí přes Lihovar. Dojel jsem tedy busem k Lihovaru, ale tam nebyla o náhradní dopravě žádná zmínka.
Kdybych já bloud tím busem jel o zastávku dál, jsem doma a odtud mi jede bus na Barrandov; nakonec jsem tedy dojel dalším branickým domů a po 18 minutách jsem přesedl na barrandovskou 170; ještě jsem se stačil zastavit doma a vzít si na zítra do práce nové, nepropocené triko.
Prý kdy bude konec světa? Až nebude Praha rozkopaná? Až se v jeden den najde 7 spravedlivých?
Každopádně věřme, že to bude NYNÍ!!! a žijme v tomto očekávání, i když to bude za miliony let; apoštolové to čekali každý den, čekejme též jako oni.
Českobratrský evangelík (konvertita v 16 letech jako v plnoletosti pokřtěný katolík, o asi rok později a od té doby dodnes evangelík – ČCE) narozen 1968 na sv. Cecílii, patronku muzikantů (prý byla nahluchlá, a proto má ráda všechny muzikanty).
Studoval jsem konzervatoř (obor akordeon), ale odešel jsem po maturitě během nástavby. Chtěl jsem být farářem, tak jsem zkusil theologii, ale nezvládl jsem v 2. ročníku jazyky (mým farářem je teď můj o 3 roky mladší bratr a já mu dělám varhaníka).
Živil jsem se lecčím – od popeláře, vykladače vagonů či nočního vrátného na ubytovně (přivýdělky při středoškolském studiu) až po ředitele ZUŠ (půlroční záskok za odcházející ředitelku ve 3. roce mé učitelské kariéry).
Nejmilejší povolání byla učit na hudebce (jedno dítě na hodině, osobní kontakt) a posléze pracovat v Diakonii (Středisko pro zrakově postižené, v mém případě hlavně střih audia, sazba zvětšených textů, příležitostné doprovázení nevidomých… práce, kterou musím udělat poctivě, ale nikdo mi nevnucuje, jak, kdy a kde to mám dělat).
V současnosti prodávám v Penny (nedostatečné vzdělání v bezpočtu oborech si na unavená kolena vybírá daň); práce mnohdy únavná, ale slušný kolektiv, tak to možná nějak do penze překlepu. V Diakonii dodnes s radostí vypomáhám.
Mezi mé koníčky patří má původní profese – v našem kostele (ČCE Praha-Braník) varhaničím (prý už asi od roku 2005), psaní básniček vážných i rozverných (dřív jsem toho napsal víc; teď píšu hlavně ptákoviny), typografie (od října 2013 sázím náš kostelní měsíčník; kdybych měl grafické nadání, chtěl bych se tím v příštím životě, na nějž nevěřím, živit, moc by mě to bavilo) a v posledních letech přibyly (rok od roku méně a méně náročné na chůzi, ale je jich pořád dost) výlety do přírody, v létě spojené s koupáním (plavu opravdu moc rád; hlavně řeky a lomy). Těší mě navíc to, co mě jako malého nebavilo – obyčejně se procházet, vůně kytek, ptáček skákající z větve na větev…
Stačí?
Zobrazit archiv autora: Miloš F. Pechar
To mi něco připomíná… jak onehdy v Praze jsem drobet tápala, a to nejsem místní, nýbrž přespolní. Takže jsem vlastně docela šikula, že jsem veřejnou dopravou dojela tam, kam jsem měla v plánu. I kafe z automatu jsem si na druhý pokus zvládla natočit. Heč. 🙂
To mi něco připomíná… jak onehdy v Praze jsem drobet tápala, a to nejsem místní, nýbrž přespolní. Takže jsem vlastně docela šikula, že jsem veřejnou dopravou dojela tam, kam jsem měla v plánu. I kafe z automatu jsem si na druhý pokus zvládla natočit. Heč. 🙂