Ruský sport je jedna velká špína, kriminálníci, doping a podvody
V ruských sportovních soutěžích nyní startují delikventi, kteří utekli ze svých zemí před zákonem a vězením. A ani nepřekvapuje, že Rusové měli uplácet bývalého šéfa biatlonu, který jim za to kryl doping.
Sport v Putinově říši čelí dalším skandálům. V Rusku s velkou slávou uvítali amerického hokejistu Alexe Galchenyuka se zkušenostmi z NHL, který od začátku sezony hraje v KHL za SKA Sankt Petěrburg. Píše o tom web cnn.iprima.cz. Měla to být bomba, Američan je raději v Rusku než doma ve Státech! Jenomže, později se ukázalo, že dotyčný zavinil bouračku a z místa nehody ujel. Při zatýkání se porval s policisty a rasisticky jim nadával. Vyfasoval měsíc vězení, do kterého nenastoupil, a utekl do Ruska. Jeho klub Arizona s ním kvůli jeho selhání rozvázal smlouvu. Takže uprchlý delikvent, kterých v Rusku není mezi sportovci zrovna málo.
K dalším patří brazilský fotbalista Marcinho hrající za druholigový moskevský klub Rodina. Ten ve své vlasti rovněž způsobil dopravní nehodu, na jejíž následky v nemocnici zemřel manželský pár a soud mu za to udělil 3,5 roku podmíněně. Daleko nejhorší byl však případ Nizozemce Quincyho Promese. který hrál fotbal za Spartak Moskva. Ten byl už dříve obviněn z domácího násilí na své manželce, do Ruska pak uprchl před vězením, do kterého měl jít za to, že s nožem v ruce zaútočil na svého bratrance. Tohle mu ještě v Rusku tolerovali, ale další obvinění za pokus o pašování 1300 kg kokainu už ne. To přece jenom bylo moc i na Rusy.
Do toho zapadá i zpráva, že podle webu aktualne.cz, bývalý dlouholetý prezident Mezinárodní biatlonové unie IBU Anders Besseberg dostal kvůli korupci od norského soudu trest vězení ve výší tří let a jednoho měsíce. Provinil se tím, že bral peníze od Rusů za to, že pomáhal krýt doping jejich biatlonistů. Podle vyšetřovatelů se osmasedmdesátiletý norský funkcionář nechal mezi lety 2009 a 2018 uplácet mimo jiné drahými hodinkami, zahraničními loveckými výpravami, prostitutkami či možností jezdit zdarma luxusním vozem.
Když k tomu připočteme předchozí kolosální ruské průšvihy se státem řízeným dopingem, do něhož byly zapojeny tisíce sportovců. tak mne napadá proslulý citát z Shakespearova Hamleta „je něco shnilého ve státě dánském.“ I když tedy v tomto případě ve státě ruském a tam to není jen něco, to je hodně. Rusko je toho shnilého opravdu hodně, sport nevyjímaje. Po bezdůvodné ruské agresi proti Ukrajině, ruští sportovci nesmí startovat v mezinárodních zápoleních a do do Ruska se špičkoví sportovci zrovna nehrnou. Nahrazují je ti daleko horší, kteří často mají problémy se zákonem a ruské sportovní soutěže tak ztrácejí kvalitu.
Všechny tyto problémy ruského sportu spojují společné motivy, absence morálky, pohrdání pravidly, podvody, korupce a státem řízený doping. Touha vyhrávat za každou cenu pak vede i k angažování uprchlíků před zákony a uplácení sportovních bossů. Jsou to další důkazy toho, že Rusové nevědí, co je Fair Play a jejich touha po úspěchu se nezastaví před ničím,
Zdroje:
Rusko do dopingové továrny na medaile zapojilo tisíc sportovců – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)
Díky za informace. Rusko nepatří mezi země, které by se měly účastnit jakýchkoliv mezinárodních soutěži.
Bohužel to tak je. A teď si představme, že by nějaký takový kriminálník dostal ruské občanství a byl vyslán na olympiádu.